HAKKIMIZDA

Bakım Merkezimiz 19.09.2013 tarihinde alınan Açılış Onayı ile 23.09.2013 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet verilmekte olan engellilerimize yüksek hizmet kalitesi anlayışı ve yenilikçi bir yaklaşımla kurumsal özeni ev sıcaklığıyla birleştirip insan haysiyetine uygun bir yaşam sürmelerini amaçladık.
Etik ilkelere sadakatle bağlı kalan uzman kadromuzu, alanın en son bilgi ve teknolojisiyle bütünleştirerek Engellilerimizin tam bir iyilik halinde olmalarını sağlamayı temel ilkemiz olarak belirledik.

Başlangıçta ruhsal ve zihinsel engellilere hizmet vermekte olan Merkezimiz 04.11.2016 tarihinde yayınlanan ‘’Bakıma Muhtaç Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliğinin’’ hükümleri gereğince anılan tarihten sonra Ruhsal Engelli Bireylere hizmet vermektedir.
Kurucumuz; Özel Eğitim alanında sağlık profesyoneli olarak görev yapmış emekli Yüksek Hemşire, Sorumlu Müdürümüz; 1984 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun olmuş Emekli Sosyal Hizmet Uzmanıdır. Ayrıca kadromuzda bulunan 1 psikolog, 3 sosyal hizmet uzmanı, 1’i emekli Hemşire olan 8 sağlık personelimiz ile engellilerin tüm yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra tedavilerinin yaptırılması ve devamında takip edilmesi ile psiko-sosyal destek için mesleki çalışmalar yapılmaktadır.
Engellerimizin sağlıklı yaşamaları için tüm tıbbi destekler alınmakta ve tedavileri takip edilerek daha sağlıklı yaşamlarını sürdürmeleri için özel önem gösterilmektedir. Meslek Elemanları tarafından yapılan mesleki çalışmalarla, aileleri ile iletişimlerinin sürdürülmesi, uyum sorunları ile Psiko-sosyal sorunlarının çözümlenmesi sağlanmaktadır.

Merkezimiz Hizmet binası engelli bakımı için inşa edilmemiş fakat, yapılan tadilatlarla hizmete uygun hale getirilmiştir. Amaca uygun olarak yeni bir hizmet binası temini için arsa araştırması ve yeni inşa edilecek binada palyatif bakım da planlanmaktadır.

Engelli Bakımının Her Aşamasında Kalite Güvencesi:
Kaliteyi uygulamalarını önde tutan ÖZEL MUTLUKÖY BAKIM MERKEZİ; faaliyetlerinin her aşamasında kalite güvencesini sağlamak amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından merkezimizde hizmet alması istenen engellilerin yaşam standartlarını koruma ve daha da yükseltmek amacı ile faaliyet göstermektedir.