HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Mutluköy Bakım Merkezi, uzun süre engellilerle çalışmış, deneyimli bir grup eğitim ve sağlık uzmanının ortak çabasıyla kuruldu. Bakım merkezimiz, İzmir’de ulaşımı kolay olan Ulukent Beldesinde hizmet vermekte olup, İzban Egekent-2 istasyonuna 3 dakika mesafede, ÇAPA Sağlık Kolejinin yanındadır. Ayrıca belediyenin toplu taşıma araçları ve dolmuş duraklarının güzergahı üzerindedir.
Merkezimiz, Ege Bölgesinin en ferah Bakım Merkezlerinden biridir. Her odada banyo ve wc bulunmakta, tüm odalar gün ışığını almaktadır. Dört katlı binamızın toplam 400 m2kapalı yaşam alanı bulunmaktadır. Ulukent ovasını denize kadar görmektedir.
Her katında Ortak Yaşam Üniteleri ve Sosyal Etkinlik Alanları bulunmaktadır. Ayrıca asansörlü olan binamızda, bahçede dinlenme, etkinlik ve gezinti rahatlığı da mevcuttur. Merkezimizde, Hemşire, Sertifikalı Bakım Elemanları, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, El Sanatları Eğitmeni hizmet vermektedir.
Bakım Merkezimiz, çoğalan nüfusla birlikte, geleneksel yapıdan uzaklaşan toplumda, engellilerin ve yakınlarının yaşamını kolaylaştırmak amacıyla, 164 yataklı kapasiteyle yatılı, 24 saat, 365 gün, 19 yaş üzeri ruhsal (demans, alzheimer, otistik, psikoz, şizofren vb.) engellilere hizmet vermektedir.
Sakinlerimize Diyetisyen ve diğer sağlık ekibimizin önerisiyle hazırladığımız yemekler mutfağımızda özenle hazırlanmaktadır. Üç Ööün ana ve iki öğün ara olmak üzere günde beş defa yemek servisi yapılmaktadır. Ayrıca yardıma ihtiyacı olan sakinlerimize beslenme desteği verilmektedir.
Bakım Merkezimizde bulunan tüm yataklar lüx ortopedik özelliklerde olup, sakinlerimizin rahatlığını ve sağlıklı uyumalarını sağlamaktayız. Sağlık hizmeti ve bakım kontrolü için devamlı Hemşire bulunmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde de Uzman Doktor kontrolü yaptırılmaktadır.
Sakinlerimizin çoğunun farkındalığı olmaması nedeniyle traş, temizlik, bakım ihtiyaçları sertifikalı elemanlarımız tarafından rutin olarak yapılmaktadır.